Zmarł śp. Piotr Barczyk – skarbnik Miasta Zabrze

20.02.2024

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Zabrze, uczestniczący w niej skarbnik Piotr Barczyk w pewnym momencie opuścił salę obrad. Okazało się, że idąc w stronę wind, stracił przytomność. Pierwszej pomocy udzielał mu radny, który z zawodu jest lekarzem.

W tym czasie Urząd wezwał pogotowie ratunkowe. Pozostali radni zostali poproszeni, aby nie wychodzić na korytarz. Priorytetem było bowiem umożliwienie ratownikom prowadzenia akcji reanimacyjnej. Nie wszyscy jednak postępowali odpowiedzialnie, gdyż swoim zachowaniem mogli utrudnić działanie ratownikom.

Do przybyłej na miejsce załogi karetki pogotowia ratunkowego niebawem dołączył kolejny zespół. Akcję niesienia pomocy prowadzono przez ponad godzinę. Ostatecznie nie dała ona jednak rezultatu.
W związku z tym, że akcja ratunkowa się przedłużała, Urząd powiadomił żonę i córkę.
W chwili, gdy dotarły informacje, że sytuacja jest poważna – przerwano obrady sesji. Będzie kontynuowana jutro.

Piotr Barczyk był niezwykle oddanym swojej pracy samorządowcem, serdecznym kolegą i współpracownikiem.

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia.