Obchody Narodowego Święta Niepodległości

09.11.2023

Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik oraz przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar wraz z radnymi zapraszają do udziału w obchodach święta odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11 listopada, o godz. 10.00, na placu Warszawskim odbędzie się koncert Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza, a o godz. 10.10 złożenie meldunków i przegląd pododdziałów. O godz. 10.20 zostanie odegrany Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej. Prezydent Miasta Zabrze oraz przedstawiciele samorządu wystąpią o godz. 10.25, natomiast o godz. 10.35 zaprezentowana zostanie etiuda artystyczna z cyklu „Szkicownik Polski” w wykonaniu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu.

O godz. 10.45 uczestnicy uroczystości przemaszerują z placu Warszawskiego do kościoła pw. św. Anny.

Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego „Resonans con tutti” odprawiona zostanie w kościele pw. św. Anny w Zabrzu o godz. 11.00. Po nabożeństwie pod krzyżem na placu kościelnym zostaną złożone wieńce i kwiaty w hołdzie wszystkim tym, którzy przyczynili się do wywalczenia i utrzymania niepodległej Polski.

Na zakończenie uroczystości odbędzie się koncert w ogrodzie parafialnym, podczas którego będziemy mogli posłuchać Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego.