Urodzinowy Festiwal Kwiatów

06.06.2023

Urodzinowy Festiwal Kwiatów

Natura, Sztuka, Piękno – to hasło przewodnie od początku towarzyszy Festiwalowi Kwiatów. Tegoroczny zorganizowany przez Miasto Zabrze, odbędzie się 10-11 czerwca br. w Miejskim Ogrodzie Botanicznym, który obchodzi właśnie 85. urodziny.

– Wśród wielu zabrzańskich perełek nasz ogród botaniczny już od 85 lat jest szczególnym miejscem na mapie miasta i regionu. Bogata roślinność i liczne ekspozycje zieleni, a także szeroka oferta edukacyjna i kulturalna sprawiają, że mieszkańcy i goście chętnie korzystają z licznych propozycji spędzania wolnego czasu w tym wyjątkowym miejscu. Jedną z nich jest właśnie Festiwal Kwiatów – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

  Jak przystało na urodzinowy Festiwal w programie nie zabraknie szczególnych atrakcji muzycznych, ekologicznych czy naukowych. Specjalne koncerty przygotowują m.in. Maes-Trio, orkiestra MGW oraz ikona muzyki z kręgu „krainy Łagodności” zespół Czerwony Tulipan.

Tradycyjnie nie zabraknie poezji – prezentacja antologii „Patrzymy gdzie się pali światło”, wykładów i prezentacji popularno-naukowych. Swoje stoiska przygotowują naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego , Politechniki Śląskiej i ATH z Bielska-Białej.

Nowością będzie Kwiatowy Pokaz Mody.

Organizatorami Festiwalu Kwiatów są: Miasto Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych i Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu.

Ciekawą propozycją będzie też z pewnością „Bank drzew” – w ramach tego przedsięwzięcia za elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonki drzew.

Wstęp wolny!

Spot reklamowy Festiwalu Kwiatów:

https://fb.watch/l05hAxuUW4/