„W KOŁO NA KOLE” – rajd rowerowy śladami przyszłych inwestycji z Funduszy Norweskich

04.10.2022

W ramach projektu „Miasto Przestrzenią Rozwoju”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021,  w Kończycach i Maciejowie już wkrótce pojawią się tężnie solankowe, a Park Hutniczy zostanie zrewitalizowany. Już 8 października zorganizowany zostanie rowerowy rajd, który pozwoli zwiedzić miejsca przyszłych inwestycji!

Uczestnicy zbiorą się o godz. 10 w Parku Hutniczym, skąd wyruszą paradą rowerową wpierw na teren maciejowskiego Orlika, a stamtąd skierują się do Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Kończycach. Tam będą mogli zapoznać się przyszłymi inwestycjami – tężniami solankowy, a także planami na modernizację Parku Hutniczego. Po powrocie na miejsce startu kolarzy czeka poczęstunek, liczne konkursy dla najmłodszych i tych nieco starszych, a także spotkanie z dietetykiem, Bartkiem Dorożyńskim. Rozpoczęcie imprezy przewidziano na godz. 10.00. Przejazd potrwa około dwóch godzin i mierzyć będzie niespełna 20 km.

Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach projektu pn. „Miasto Przestrzenią Rozwoju” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. Wśród głównych celów projektu warto wymienić m.in.: poprawę jakości życia w mieście poprzez poprawę potencjału gospodarczego i społecznego miasta, jakości środowiska naturalnego oraz jakości przestrzeni miejskich; poprawę spójności działań i wzrost zaufania mieszkańców do instytucji publicznych, stworzenie standardów nowoczesnego świadczenia usług publicznych oraz poprawę zdolności instytucjonalnych administracji miasta.

Projekt realizowany będzie do 30 kwietnia 2024 r.

Całkowite maksymalne koszty kwalifikowalne w ramach projektu wynoszą: 15 328 498,86 zł.

Dofinansowanie:  3 371 346,00  euro.