ZACZYNAMY POTĘŻNIE – zapowiedź kolejnej imprezy promującej Fundusze Norweskie

12.09.2022

W ramach projektu „Miasto Przestrzenią Rozwoju”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021,  w Kończycach i Maciejowie już wkrótce pojawią się tężnie solankowe, a Park Hutniczy zostanie zrewitalizowany. Z tej okazji już 17 września na terenie kompleksu Orlik w Zabrzu-Maciejowie (ul. Kondratowicza) odbędzie się piknik, którego gwiazdą będzie Teatr Ognia Los Fuegos!

Los Fuegos to grupa dobrze znana w Zabrzu.  Dwukrotnie występowali na Festiwalu Kwiatów, zachwycając akrobatycznymi występami z żywym ogniem, tańcem oraz muzyką, a wszystko także widowiskową żonglerką w zderzeniu z prawdziwym ogniem. Artyści przedstawią „Opowieści Ziemi” z udziałem rzeźbiarza Andrzeja Sieka, który będzie tworzył na żywo.

Prócz niego na maciejowskiej scenie będzie można zapoznać się z prezentacją dotyczącą walorów tężni solankowych, skorzystać z usług punktu doradzającego w sprawie dofinansowań do eko-inwestycji (np. wymiany pieca czy okien), a także zapoznać się z muzyką antystresową, wystawą „Mniej znaczy więcej”, a także uczestniczyć warsztatach cyrkowych dla dzieci czy też w szeregu konkursów dla całych rodzin.

Rozpoczęcie imprezy przewidziano na godz. 18.00.

Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach projektu pn. „Miasto Przestrzenią Rozwoju” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. Wśród głównych celów projektu warto wymienić m.in.: poprawę jakości życia w mieście poprzez poprawę potencjału gospodarczego i społecznego miasta, jakości środowiska naturalnego oraz jakości przestrzeni miejskich; poprawę spójności działań i wzrost zaufania mieszkańców do instytucji publicznych, stworzenie standardów nowoczesnego świadczenia usług publicznych oraz poprawę zdolności instytucjonalnych administracji miasta.

Projekt realizowany będzie do 30 kwietnia 2024 r.

Całkowite maksymalne koszty kwalifikowalne w ramach projektu wynoszą: 15 328 498,86 zł.

Dofinansowanie:  3 371 346,00  euro.