Operacja META. Maturzyści przejmują Zabrze po raz jedenasty!

26.04.2022

Już po raz 11. zabrzańscy maturzyści przejmą Zabrze! A wszystko w ramach Operacji Meta, czyli tradycyjnej imprezy organizowanej dla absolwentów zabrzańskich szkół średnich. Tym razem maturzyści zostawią też wieczny ślad, wszak wspólnie przygotujemy kapsułę czasu dla następnych pokoleń maturzystów!

Nazwa imprezy nie jest przypadkowa. Tradycyjnie w ostatni piątek kwietnia, tuż przed egzaminami maturalnymi, absolwenci zabrzańskich szkół świętują dotarcie do mety tego etapu edukacji. Aby uczcić ten moment, a przy okazji dać chwilę wytchnienia przed wymagającymi i stresującymi maturami, Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, za pośrednictwem Centrum Organizacji Pozarządowych oferuje im Operację Meta, w trakcie której maturzyści mogą “przejąć” zabrzańskie puby, restauracje i kluby.

Kolejna edycja Operacji Meta: Maturzyści przejmują Zabrze wypada w roku, w którym nasze miasto obchodzi swoje setne urodziny. Dlatego też w trakcie oficjalnej inauguracji imprezy rozstawione zostaną trzy tablice w barwach Zabrza, na których obecni maturzyści będą mogli zostawić swój ślad przyszłym pokoleniom zabrzan. Tablice trafią do kapsuły czasu, która będzie pamiątką po jubileuszowym roczniku maturzystów.

Samo spotkanie odbędzie się 29 kwietnia 2022 roku na skwerze przy ul. Powstańców Śląskich. W tym roku zainaugurowana zostanie o godz. 18:11. Wtedy też maturzyści dzięki specjalnym „Metowym” Pieczątkom i otrzymanym jeszcze w szkołach „MetoKartom” będą mieli liczne zniżki u całego szeregu partnerów – zabrzańskich pubów, restauracji, ale także instytucji kultury czy zakładów usługowych. Większość rabatów dla maturzystów – po okazaniu „MetoKarty” – obowiązuje w dniu Mety, ale niektórzy oferują je nawet do października!