Zaproszenie do udziału w projekcie edukacyjnym – „100 LAT. POWSTANIA ŚLĄSKIE”

04.10.2019

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza do udziału w wyjątkowym projekcie pn. „100 lat. Powstania Śląskie”. W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2019 „Rokiem Powstania Śląskiego” MOK planuje przybliżyć mieszkańcom Zabrza Powstania Śląskie, celem popularyzacji historycznego dziedzictwa regionu.

Warto dodać, że udział we wszystkich elementach projektu jest bezpłatny. A co znajdziemy w programie?

Wycieczka po Zabrzu – ścieżka edukacyjna
Zapraszamy do pasjonującej podróży po Zabrzu śladami Powstań Śląskich. Wycieczka obejmie 18 miejsc na terenie Zabrza związanych z Powstaniami, o historii których opowie Dariusz Walerjański. Pokażemy miejsca znane mieszkańcom z zupełnie innej perspektywy.
Dla wszystkich zainteresowanych historią miasta udostępnimy mapę miejsc Powstań Śląskich w formie elektronicznej (dostępność na stronie internetowej www.mok.art.pl).
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Spektakl „Gdzie Ci będzie lepiej jak w domu”
Wszystkich mieszkańców miasta i okolic zapraszamy na spektakl skierowany do całych rodzin. Opowiada on losy rodziny śląskiej po I wojnie, w trakcie Powstań Śląskich i czasów współczesnych. Spektakl będzie doskonałą okazją aby wspólnie świętować patriotyczną rocznicę, pokazać młodemu pokoleniu jak wiele ich przodkowie zrobili dla dzisiejszej wolności. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

„Śląski trud powstańczy” – wernisaż wystawy
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do Galerii MOK na wystawę „Śląski trud powstańczy”. W ramach świętowania Roku Powstań Śląskich w dostępny sposób przypomnimy trudną historię naszego regionu i miasta. Oglądający będą mieli okazję zapoznać się m.in. z materiałami źródłowymi, przedstawimy sylwetki Powstańców, przypomnimy sobie fakty historyczne. Wstęp wolny.

Warsztaty edukacyjne
Dopełnieniem działań w ramach projektu będą warsztaty towarzyszące wystawie skierowane zarówno do dzieci przedszkolnych, szkolnych, jak i dorosłych, w tym osób niepełnosprawnych tematycznie nawiązujące do historii miasta w okresie Powstań Śląskich.
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Koncert „100/100”
Koncert tematycznie wiąże się z obchodami 100 rocznicy Powstań Śląskich. Uczestnicy koncertu – dzieci, dorośli, rodziny i społeczność lokalna dostaną mini śpiewniki wykonane specjalnie na tą okazję. W koncercie udział weźmie Orkiestra Dętą Muzeum Górnictwa Węglowego. W programie koncertu znajdą się pieśni śląskie i patriotyczne.
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.Szczegóły na plakacie poniżej lub na www.mok.art.pl

Zapisy: 32 278 08 02 lub 531 614 667.