Spotkanie opłatkowe organizacji pozarządowych – wyniki konkursu TYTAN ROKU

19.12.2018

18 grudnia, w restauracji „Pod Kasztanami”, odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe organizacji pozarządowych, podczas którego rozstrzygnięto również plebiscyt Tytani Społeczni Zabrza 2018.

Nagrodzono organizację pozarządową za całoroczną działalność społeczną na rzecz zabrzańskiej społeczności lokalnej w 2018 r. Głosami zabrzańskich organizacji pozarządowych tytuł Tytana Społecznego Zabrza w kategorii „organizacja roku” otrzymało Stowarzyszenie Pogodni i Aktywni.

Idea plebiscytu Tytani Społeczni Zabrza narodziła się w Centrum Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Głównym celem konkursu było uhonorowanie organizacji pozarządowej podejmującej istotne i zróżnicowane wyzwania i inicjatywy społeczne. Zgłoszeń do plebiscytu dokonywać mogły tylko organizacje pozarządowe zarejestrowane i działające na terenie miasta Zabrza. Okolicznościowa statuetka Tytana Społecznego Zabrza została wykonana przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej TĘCZA w Zabrzu, gdzie realizuje się zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej.

W Zabrzu zarejestrowanych jest 350 organizacji pozarządowych. Na ich działalność miasto w tym roku przeznaczyło z budżetu 8 mln zł.

Podczas spotkania opłatkowego zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski podziękował w imieniu prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik przedstawicielom sektora pozarządowego za zaangażowanie w życie miasta.

W trakcie wieczoru z repertuarem świątecznym wystąpił Patryk Filipowicz, gitarzysta i kompozytor.