Konsultacje społeczne w sprawie wejścia Zabrza do związku metropolitalneg

11.04.2017

13 kwietnia w naszym mieście rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie wejścia Miasta Zabrze w skład tworzonego na terenie województwa śląskiego związku metropolitalnego. Potrwają dwa tygodnie – do 26 kwietnia.

W związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład związku, jest zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. – Celem tych konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia Zabrza do związku metropolitalnego. Jestem przekonana, że dzięki związkowi metropolitalnemu, który właśnie powstaje, zyskamy m.in. w sferze gospodarczej, naukowej, kulturalnej czy turystycznej i rekreacyjnej, znacząco przyśpieszając upowszechnianie innowacji i wprowadzanie korzystnych zmian – stwierdza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Rada Miasta Zabrze 10 kwietnia przyjęła uchwałę w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Miasta Zabrze, dotyczących wejścia Miasta Zabrze do tworzonego związku metropolitalnego. Zgodnie z treścią uchwały konsultacje na terenie naszego miasta rozpoczynają się dzisiaj i potrwają dwa tygodnie – do 26 kwietnia br.

Każdy mieszkaniec będzie mógł odpowiedzieć na następujące pytanie:
„Czy jest Pani/Pan za wejściem Miasta Zabrze w skład tworzonego na terenie województwa śląskiego związku metropolitalnego, o którym mowa w art. 1 ust.2 i 3 ustawy z dnia 9 marca 2017 roku o związku metropolitalnym w województwie śląskim?”

Formularze konsultacyjne będzie można pobrać od 13 kwietnia w Punktach Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Szkubacza 1 (Centrum Handlowe M1) oraz ul. Powstańców Śląskich 5-7 (parter, przy wejściu głównym do budynku Urzędu Miejskiego), w Sali Obsługi Klienta przy ul. Wolności 286, a także w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.um.zabrze.pl).

Więcej informacji nt. konsultacji znajduje się na stronach: www.miastozabrze.pl oraz www.gzm.org.pl  

Dokumenty do pobrania